„Zrobiony w konia”

Makowscy policjanci ostrzegają przed oszustwami podczas internetowych zakupów. Mieszkaniec powiatu makowskiego zapłacił zaliczkę na zakup konia. Stracił pieniądze i nie otrzymał zwierzaka.
REKLAMA

Pamiętajmy, nie zawsze korzystna oferta jest prawdziwą. Dostępność sklepów internetowych i aukcji na popularnych portalach cieszy się sporym powodzeniem. Niestety niejednokrotnie stajemy się wtedy łatwym celem dla cyberprzestępców.

W weekend makowska policja otrzymała zgłoszenie od 30 – letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który na jednym z portali internetowych zakupił konia rasy wielkopolskiej za którego wpłacił 500 zł zaliczki. To miała być dobra okazja, jednak po wpłaceniu zaliczki sprzedający zerwał kontakt z kupującym i skasował ogłoszenie. Mężczyzna stracił pieniądze. 30 – letni zgłaszający te samo ogłoszenie znalazł na innym portalu, gdzie były te same zdjęcia konia, lecz cena za zwierzę wynosiła 9500 euro. Jak się okazało to ogłoszenie było prawdziwe, a zdjęcia zamieszczone na aukcji zostały skopiowane przez oszusta.

Pamiętajmy, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Uważajmy na „super okazje”, bo nie zawsze to co widać na zdjęciu jest takie samo w rzeczywistości, lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny.

asp. Monika Winnik

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Maków Mazowiecki
8.8°C
wschód słońca: 04:26
zachód słońca: 20:38
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Makowie