12 maj 2022

Ostatnie dwa lata to czas wyzwań dla wszystkich służb mundurowych

fot. PAP
Ostatnie dwa lata to czas niezwykłych wyzwań dla wszystkich służb mundurowych podległych MSWiA - powiedział w czwartek podczas obchodów Święta Straży Granicznej wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki. Dodał, że działania Straży Granicznej na granicy wschodniej były ogromną pomocą dla państwa.
REKLAMA

Wiceszef MSWiA podczas obchodów Święta Straży Granicznej w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Koszalinie podziękował funkcjonariusz SG za ostatnie dwa lata służby. Dodał, że czas ten był okresem niezwykle intensywnym.

Grodecki przypomniał, że zaczęło się od Covid-19, kiedy trzeba było przywrócić kontrolę na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej, "co dzięki funkcjonowaniu Straży Granicznej udało się zrobić w sposób wzorowy i bardzo profesjonalny".

"Następnie Białoruś - kryzys na naszej granicy wschodniej, a potem ten bezprecedensowy atak ze strony Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Te wszystkie wydarzenia, jak rozmawiam czasem z panem komendantem (głównym SG) Tomaszem Pragą, stwierdziliśmy, że te ostatnie dwa lata mogłyby spokojnie wypełnić czas funkcjonowania, te 31 ostatnich lat Straży Granicznej" - powiedział.

Dodał, że był to czas niezwykłych wyzwań. "Wyzwań dla wszystkich służb mundurowych podległych MSWiA: policji, straży pożarnej, SOP, ale także straży granicznej" - powiedział. Podkreślił, że podczas kontaktów ze służbami podległymi MSWiA za każdym razem ma "jedno i to samo nieodparte wrażenie".

"Wrażenie oddania i absolutnego profesjonalizmu. Profesjonalizmu w tym, co robicie, bo jesteście świetnie przygotowani do wykonywanych zadań. Te zadania, które wykonywaliście na granicy wewnętrznej, o których de facto trochę zapomnieliśmy, bo tak na dobrą sprawę od 2007 roku tej kontroli na granicach wewnętrznych nie ma, a ten ruch jest naprawdę ogromny, ale także to z jakim oddaniem i z jaką siłą i zaangażowaniem wykonywaliście zadania na naszej granicy wschodniej. To była ogromna pomoc dla państwa, ale też pokazało to, jak bardzo profesjonalną służbą jesteście" - powiedział.(PAP)

autorzy: Marcin Chomiuk, Inga Domurat

mchom/ ing/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Maków Mazowiecki
8.8°C
wschód słońca: 04:26
zachód słońca: 20:38
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Makowie